Sól drogowa


solSami wiemy jakie zdarzenia mogą wywołać : lód , śnieg , gołoledź , kiedy pojawiają się na drogach . Sól , dzieki swoim właściwościom , rozpuszcza je poprawiając w ten sposób bezpieczeństwo. Skuteczność, szybkość działania i wysoka jakość to główne atrybuty naszych produktów przeznaczonych do zimowego utrzymywania dróg.

Sól drogowa otrzymywana jest z soli kamiennej na drodze eksploatacji górniczej i przeróbki mechanicznej. Przeznaczona do posypywania powierzchni dróg , chodników , torów , rozjazdów kolejowych i w innych przypadkach, gdy zachodzi potrzeba usunięcia śniegu , gołoledzi i zlodowaceń . Jest to specjalna sól gruboziarnista dzięki czemu wolniej się rozpuszcza i dłużej działa . Sól drogowa zawiera antyzbrylcza ( techniczny żelazocyjanek potasu) .

 

Chlorek wapnia ma szerokie zastosowanie. W okresie zimowy służy do utrzymania dróg, chodników i ciągów pieszych. Działa skutecznie w temperaturze do -30 stopni Celsjusza. Zamarza w niższych temperaturach niż sól drogowa a utrzymuje się naweto do 72 godzin. Jego największym atutem jest praktyczny brak szkodliwego oddziaływania na organizmy ludzkie a także rośliny. Nie pozostawia osadów na kostce brukowej czy obuwiu.
Oferowany przez nas chlorek wapnia jest najwyższej jakości, spełnia wszystkie normy.

 

Chlorek magnezu to bardzo szybki i skuteczny środek do walki z zimą. Działa w temperaturze do -50 stopni Celsjusza. Ma właściwości silnie higroskopijne. Podczas wchłania wody wydziela ciepło w ilości około 1960 kcal/kg. Zapobiega powstawaniu przełomów pośniegowych. Jest bezpieczny dla ludzi oraz roślin, dodatkowo użyźnia glebę. Ma wiele zastosowań w chemii. Jest wykorzystywany w przemyśle farmaceutyczno-medycznym.
Sprzedawany przez nas chlorek magnezu jest najwyższej jakości, spełnia wszystkie normy.

 

 

Charakterystyka produktu:

  • Barwa- biała lub szara o odcieniu szarym lub różowymSól drogowa
  • Smak – słony bez obcego posmaku zwłaszcza gorzkiego
  • Zapach- bez obcego zapachu

 

Skład chemiczny:

  • Chlorek sodu NaCl-98,5 (min. 97,5)
  • Siarczan sodu Na2SO4-0.118
  • Siarczan wapnia CaSO4-1.04
  • Siarczan magnezu MgSO4- 0.08
  • Trójwartościowe tlenki żelaza Fe2O3-0.0027
  • Elementy nierozpuszczalne – 0.256
  • Wilgotność – 0.1

Każdy z produktów zawiera antyzbrylacz (techniczny żelazocyjanek potasu) w standardowej ilości 20 g/t.

 

 


Oferujemy:

- Sól w opakowaniach 25 kg , 50 kg , Big Bag oraz Luz

- Transport Ustalany Indywidualnie

- Posiadamy w Ofercie Każdy Rodzaj soli , dopasujemy sól do indywidualnych wymagań klienta.