Galeria piaskowanie

Piaskowanie

Oczyszczanie metali i elementów metalowych poprzez piaskowanie.

Oferta oczyszczania z różnego rodzaju zanieczyszczeń, rdzy oraz z istniejących powłok lakierniczych obejmuje m.in.:

 

 • piaskowanie ogrodzeń metalowych, bram metalowych, przęseł, furtek, drzwi,
 • piaskowanie ławek metalowych, balustrad i poręczy a także konstrukcji stalowych, stropów, belek itp.
 • piaskowanie artykułów hydraulicznych, zawory, pompy, rury, złączki, hydranty
 • piaskowanie blachy stalowej i aluminiowych, piaskowanie blach perforowanych i.t.p
 • piaskowanie ram rowerów, wózków, piaskowanie motocykli, kół i.t.p
 • piaskowanie obudów komputerowych, obudowy serwerów i podobnych elementów z blachy
 • piaskowanie szafek elektrycznych, i różnego rodzaju przedmiotów, które będą malowane lub lakierowane
 • piaskowanie felg stalowych samochodów osobowych oraz ciężarowych a także czyszczenie kół ciągników rolniczych i.t.p
 • piaskowanie i czyszczenie sprzętu budowlanego typu betoniarki, dźwigi i.t.p
 • piaskowanie i czyszczenie kabin pojazdów i maszyn budowlanych,
 • piaskowanie przyczep ciągników siodłowych, przyczep budowlanych i przyczep rolniczych

 

 Pobież ulotkę:

Adobe-PDF-Document-icon


Co to jest piaskowanie ?

Piaskowanie - jest procesem technologicznym, które w głównym stopniu polega na czyszczeniu bądź kształtowaniu dowolnej powierzchni materiału przy pomocy ukierunkowanego silnego strumienia sprężonego powietrza, zawierającego piasek lub inne twarde cząsteczki. Proces ten zbliżony jest do podobnej metody jaką jest śrutowanie metali.

Zamiast powietrza, używa się również cieczy z odrobinkami twardych cząsteczek - jest to proces stosowany w stomatologii.

Sama historia piaskowania sięga 1870 roku, gdy to 18 października Benjamin Tilghman jako pierwszy opatentował tą metodę oczyszczania powierzchni.

Piaskowanie powierzchni jest procesem zbliżonym do procesu szlifowania, z tą różnicą, że po piaskowaniu, dana powierzchnia będzie dużo gładsza i precyzyjnie zostaną oczyszczone trudnodostępne miejsca i wgłębienia. Piaskowanie zalecane jest wszędzie tam, gdzie ograniczone jest dotarcie do zakrzywień i rogów tradycyjną metodą szlifowania.

Do procesu piaskowania oprócz głównie stosowanego przesiewanego piasku, można stosować również inne surowce typu: rozdrobione szkło, cząsteczki metalu, kawałki suchego lodu, minerał granatu, żużel koksowniczy. W celu uzyskania wyjątkowego wyglądu piaskowanej powierzchni, stosuje się również drobne kawałki skorupy orzecha i innych twardych roślin.

Drobny piasek, oczyszczony podczas przesiewania, z dużą prędkością uderza o obrabianą powierzchnię, tworzy się wówczas groźny pył, który może przedostawać do płuc człowieka. Tak więc pracownik zajmujący się wyłącznie piaskowaniem ponosi wysokie ryzyko zachorowania na jedną z chorób pylicznych.

Należy pamiętać, że przy procesie piaskowania bezwzlędnie stosujemy przepisy BHP. Każdy pracownik przed przystąpieniem do piaskowania musi odbyć szkolenie bhp oraz bez względu na czas pracy, musi przestrzegać zasad bhp, powinien posiadać odpowiednie ubranie ochronne zaopatrzone w kask ochronny z wentylacją oraz z dopływem świeżego powietrza do oddychania.

Po przeprowadzonym procesie piaskowania, zaleca się jak najszybsze zabezpieczenie oczyszczonej powierzchni przed szkodliwym działaniem powietrza.