Galeria malowanie proszkowego i na mokro

Oferta malowania proszkowego i na mokro

Firma F.H.U. TODDI TRADE S.C. specjalizuje się w lakierowaniu proszkowym elementów aluminiowych, stalowych i ocynkowanych.

Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam na perfekcyjne dostosowanie się do warunków panujących na rynku.

Krótkie terminy wykonania usługi, wysoka jakość i konkurencyjna cena to nasze największe atuty.

Maksymalne wymiary lakierowanych elementów: 6300 x 1500 x 2000 [mm] długość/szerokość/wysokość

Transport: Firma dysponuje własnym transportem, przy większych ilościach lakierowanego materiału jest on bezpłatny.

 

Pobież ulotkę:

Adobe-PDF-Document-icon

 Co to jest malowanie proszkowe ?  Co to jest malowanie mokro ?

Malowanie proszkowe to nowoczesna technologia przygotowywania powłoki lakierniczej o efektownym wyglądzie, odpornej na korozję, oddziaływanie środowiska, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne.

Proces malowania polega na nanoszeniu farby, w postaci proszku, na malowane elementy i następnie utwardzaniu w wysokiej temperaturze. Technologia ta znalazła zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Stosuje się ją do malowania rynien, grzejników, regałów sklepowych, mebli laboratoryjnych, mebli ogrodowych, urządzeń gospodarstwa domowego czy także artykułów sportowych i rehabilitacyjnych.

Przygotowanie powierzchni

Przygotowanie powierzchni to bardzo ważny etap całego procesu malowania proszkowego. Malowane elementy nie mogą zawierać zabrudzeń w postaci oleju czy smaru. Jest to istotne, ponieważ malowanie proszkowe ma gorszą przyczepność niż malowanie na mokro.

Aplikacja farby

Malowanie proszkowe, polega na nakładaniu farby na powłokę metalową techniką natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. Farba ma postać proszku o granulacji ok. 10-100 µm. Jest poddawana fluidyzacji i doprowadzana do pistoletu rozpylającego. Ponieważ proszek posiada własności dielektryczne, chętnie się elektryzuje, łatwo i równomiernie przywiera do powierzchni malowanego przedmiotu.

Utwardzanie

Pomalowane elementy są nagrzewane w piecu, w skutek czego farba proszkowa ulega stopnieniu i polimeryzacji. Stosowane piece mają różną budowę, która zależy od tego czy używany jest gaz, olej opałowy czy prąd.

Malowanie na mokro to tradycyjna metoda nakładania powłok malarskich, która zapewnia ochronę przed korozją oraz nadaje właściwy wygląd. Dostępne nowoczesne aplikacje sprawiają że uzyskiwana jakość powłoki jest bardzo wysoka.

Technologie stosuje się do malowania okien, futryn, profili, blach, rynien czy karoserii samochodów.

Przygotowanie powierzchni

Ważnym etapem procesu malowania jest przygotowanie powierzchni, które polega na odtłuszczeniu elementu, co zapewni dobre przyleganie farby.

Aplikacja farby

Proces jest podobny do malowania proszkowego. Farba znajdująca się w systemie podawania jest pompowana do pistoletu, gdzie materiał jest ładowany elektrostatycznie i następnie wyrzucany dzięki technologii natrysku pneumatycznego czy hydrodynamicznego.

Po nałożeniu farby konieczne jest wyschnięcie, swobodne lub wspomagane ciepłym powietrzem. Jeśli instalacja obsługuję również malowanie proszkowe, to często elementy są suszone powietrzem wydmuchiwanym z pieca wykorzystywanego do utwardzania farby proszkowej.

Kabiny natryskowe

Szczególną uwagę zwracamy na nasze nowoczesne kabiny natryskowe. Specjalna linia kabin 2 w 1 - malowanie i suszenie oraz kabiny w technologii Podłącz i maluj - dostarczane w jednej części, które po za instalacją nie wymagają żadnych dodatkowych elementów.

Dostępne wyposażenie lakierni mokrych

Dla przemysłu

 • oddzielne kabiny natryskowe
 • oddzielne kabiny suszące
 • kabiny piaskowane i aplikacje
 • systemy ekstrakcji
 • systemy wentylacji i ogrzewania

Dla przemysłu samochodowego

 • szafy czyszczące/mieszające
 • szlifowane stoły
 • wszystkie rodzaje filtrów
 • mieszająco – pompujące pomieszczenia
 • kabiny czyszcząco – mieszające
 • przygotowanie obszaru przed malowaniem
 • kompletne rozwiązanie dla samochodowych warsztatów lakierniczych